TJ Sokol Držkov : TJ Sokol Plavy 1:1 (1:1)

17.08.2021 09:50

15. 8. 2021 17:00
I.B třída východ
Tráva Držkov , 80 diváků | Rozhodčí: Bukvička Dušan, Rympler Roman, Klement Martin, Horáček Josef

16 N Sitarčík Richard

Těžké derby v Držkově. Neoblíbená neděle. Držkov patří mezi nejlepší mužstva soutěže. Hráči se zkušenostmi o několik soutěží výše, kteří budou favoritem v každém utkání.
Průběh utkání podle očekávání. Bráníme z hlubokého bloku a pokud to jde vyrážíme do brejkových situací. V 16. minutě právě z takové situace tvrdou střelu Lupy Balatka v brance jen vyráží a pohotový Prousek doráží na 0:1. Další vývoj zápasu pokračuje v podobném duchu. Po dobře ubráněných situacích ze hry, ale dostáváme ve 28. min. poměrně lacinou branku z rohu, kdy ne zcela pokrytý Belšan na hranici penalty má dost času na zpracování a pohotovou střelu a vyrovnání.
V poločase nuceně střídá Lejsek se svalovým zraněním. Střídá ho Svačina. Trochu se nám Tím bortí středový defenzivní štít. Navíc další středový hráč Brezar v 63.minutě dostává přísnou ČK za nadávku, kterými se to během celého zápasu jen hemžilo. Narůstá nervozita na hřišti i v hledišti. Domácí stupňují tlak, ale i my máme nebezpečné kontry do otevřené obrany a hlavně nestárnoucí legendu v brance Tomáše Nežádala. Ten postupně chytá vše co směřuje mezi tyče a stává se pro nás minimálně hráčem kola.
V závěru se ještě zvyšuje nervozita a rozhodčímu se zápas lehce vymyká. Po dvou ŽK ještě vylučuje trochu kompenzačně domácího Kvintuse a radši ukončuje vyhrocený zápas.
Pro nás dnes velice cenný bod, hlavně díky Tomášovi, ale také velké bojovnosti a nasazení všech ostatních hráčů! Škoda ČK Brezara, který bude chybět díky trestu několik týdnů???
Následuje další nepříjemný výjezd zase v neděli, tentokrát do Harrachova od 17:00.