TJ Jiskra Josefův Důl : TJ Sokol Plavy "B" 1:5 (0:1)

27.09.2022 09:29

24. 9. 2022 16:30
Okresní přebor II.třda
Josefův Důl , 111 diváků
Rozhodčí: Svoboda David - Svoboda Petr, Ferenc Ondřej.

Tělovýchovná jednota Jiskra Josefův Důl

STŘELCI: 46. Maňas Dominik - 10. Šourek Jan, 48. Prousek Vladimír, 58. Lupa David, 71. Balatka David, 78. Prousek Vladimír
1 B Šikola Jiří
2 N Lála Marek        70
3 N Titlbach Lukáš
4 N Svačina Ondřej
5 N Kouřil Jan [K]
6 N Jón Jiří                 56
7 N Kysel Pavel         46
8 N Šourek Jan
9 N Prousek Vladimír 83
10 N Lupa David
11 N Jandura Oldřich 56
12 N Trdla Josef          56
13 N Rimský Jiří         46
14 N Balatka David           56
15 N Červinka Jaroslav 83
16 N Balatka Zdeněk 70

Další zápas B týmu se odehrál v Josefově Dole. Domácím se letos zatím příliš nedaří, navíc hosté přijeli v dobré sestavě a tak byli mírným favoritem.
  První půle začala lehkým tlakem Plavů, nicméně se vlivem řady nepřesností nedařilo významněji ohrozit branku. Zhruba od 10. minuty zintenzivnili hru i domácí a tak se držení míče vyrovnalo. O pohledný fotbal se však nejednalo ani u jednoho celku. Okolo 20. minuty se však hostům podařilo vstřelit branku. Povedenou střelou na vzdálenou tyč se blýskl Šourek. Zbytek poločasu byl přehlídkou nakopávaných balónů, nepřesných přihrávek a osobních soubojů.
  Ve druhém poločasu chtěl Plavský B tým zlepšit kombinační hru a navýšit tenký jednobrankový náskok. Bohužel byl opak pravdou a hned po 30 sekundách inkasujeme vyrovnávací branku, kdy obrana zcela nereaguje na dění na hřišti a nechává domácího hráče samotného dorážet brankářem vyraženou střelu. Tato branka však paradoxně nastartuje hosty a v kombinaci s dvojím střídáním naprosto mění obraz své hry. Jsou lepší na míči i v osobních soubojích a daří se jim dostávat do šancí. Některé z nich jsou proměněny a tak se do statistik zapisují Prousek, Balatka David a také Lupa, jehož gólové sólo bylo výstavní. V závěru ještě sudí odpíská penaltu po faulu na Lálu. Tu s přehledem proměňuje Prousek a Plavy si tak odváží výhru 5:1.
  Dnes můžeme pochválit celý tým za dobrý druhý poločas, nicméně je vhodné vyzdvihnout především brankáře Šikolu, který famózně zlikvidoval několik gólových šancí a výrazně pomohl k výhře. V našem dresu si navíc připsal premiéru Pavel Kysel, jemuž přejeme spoustu dalších úspěšných startů.

Příští zápas odehrajeme již tuto středu 16:30 na Malé Skále.
Následně v neděli doma Hodkovice B od 16:00.