MTB závody v Bakově

06.09.2016 10:20

V sobotu se junioři zúčastnili XCO závodů v Bakově. Jedná se tradiční závod s velkou účastí (400 – 500 závodníků) i konkurencí a perfektní organizací. Během dne se dá závodit hned v několika disciplínách (XCO, sprint či orientační závod) a nechybí ani doprovodný program. BeMíci se v nabité konkurenci vůbec neztratili. Terezka závodila v kategorii odrážedel - MOTO-GP a obsadila 21. místo. Anežka obsadila 5. místo z 31 hlavého pole soupeřek. V dalším závodě pak soutěžil Kryštof s Vaškem s 50 soupeři. Pro tuto kategorii mohl organizátor zvolit již trochu složitější trasu. Kryštof se v boji s o rok staršími soupeři vůbec neztratil a v průběhu závodu bojoval i o 2. místo. Nakonec z toho bylo 4. místo po tuhém až na cílovou čáru se ztrátou 0,5 sec na 3. místo. Vašík měl závod výborně rozjetý a pohyboval se průběžně na 10. místě, ale spadlý řetěz ho o lepší umístění připravil. Nakonec to bylo 24. místo. Marek se vydal na trasu závodu spolu s 31. soupeři a v nabité konkurenci Mistra republiky v XCO či borců z Pražské Dukly bral výborné 12. místo. Posledním závodníkem, který v sobotu závodil, byl Matěj. Ten již závodil na stejném okruhu jako v pátek dospěláci. Čekalo ho celkem 7 okruhů a byl jedním ze závodníků, kteří nedostali rundu od vedoucích bikerů. Skončil na celkovém 8. místě. Příští, závodem bude finálový závod Spinfit mtb poháru v Liberci, který se jede 17. 9.