MČR v MTB XCO v Hlinsku

24.07.2019 23:22

Český pohár v mtb XCO zakončil závod v Hlinsku, který se konal o uplynulém víkendu. Zároveň se jednalo o závod mistrovský, kde se rozdělovaly tituly Mistrů ČR. Závodilo se na nové trati v rámci ČP, kterou pořadatelé natáhli v okolí ski areálu Hlinsko. Na trati nebyly vyloženě žádné technické záludnosti, ale o to více byla náročná fyzicky. Buď se jelo nahoru a nebo dolů. Popřípadě traverz úzkým trailem plným kořenů. A jak si naši závodníci vedli, začneme dětmi
1. místo - Kryštof - žák I, zvítězil v Hlinsku, stal se tedy Mistrem ČR v konkurenci 81 závoďáků. Stal se i celkovým vítězem ČP.
5. místo - Tadeáš v konkurenci 7 kluků ve věku 3 - 4 roky a celkově byl druhý v ČP.
5. místo - Terezka mezi 14 děvčaty ve věku 5 - 6 let na startu. Celkově byla 6. v Poháru.
11. místo - Kačka v žákyních II, kterých startovalo 34. V celkovém pořadí ČP brala 10. místo.
17. místo - Anežka mezi 31 děvčaty ve věku 9 - 10 let. 16. místo v pořadí ČP.
33. místo - Lucka z 35 žákyň I. V celkovém pořadí ČP z toho bylo 29. místo.
41. místo - Karel, v závodě startovalo 49 kluků ve věku 9 - 10 let. 40. místo v pořadí ČP.
48. místo - Vašek mezi 91 žáky II. Celkově bral 53. místo v ČP.

A jak závodili v Hlinsku dospěláci Matěj a Michal? Michal zahájil páteční najíždění parádním poletem z kola a odřeným kolenem. Poté hned skočil do závodu štafet, kde v týmu se závodníky z Kooperativy obsadil 7. místo. V sobotu pak oba strávili na dětských závodech. Jejich závodním dnem byla až neděle. Jako první vyrazil na svou trať junior Matěj. Závod dojel na výborném 12. místě z 53 borců. V celkovém hodnocení ČP byl 50., ale závodil pouze na 3 závodech. Mezi elitou nechyběl na startu Michal. Vyrazil na trať společně s 52. bikery a nakonec z toho bylo 34. místo, V pořadí ČP skončil 22.. Jako tým TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda jsme skončili na 16. místě se ziskem 3.371 bodů.

Fotografie naleznete na facebooku - Cyklo Benda.