Fotbalový víkend 29. – 30. 10. 2016

30.10.2016 22:17

Plavy „A“ na vítězné vlně porazily Libštát 4:3 (poločas 3:2)

V sobotním posledním podzimním utkání přivítaly Plavy „A“ na domácím hřišti mužstvo z Libštátu, jehož předchozí výsledky dávaly tušit, že se diváci mohou těšit

na bohatou gólovou nadílku.

Zápas začal oboustranně útočně a o zajímavé situace před oběma brankami nebyla po celý zápas nouze. Domácí útočníci Čermák a Kohoutek se předháněli v zahazování šancí. Hosté hrozili zejména ze standartních situací. První v zápase udeřili domácí, kdy ve 24. minutě po přihrávce Čermáka se nemýlil Rimský. Druhou branku přidal Čermák ve 29. minutě, který efektně přehodil brankáře. Snížení náskoku domácích přišlo ve 32. minutě, kdy po dlouhém vhozeném autu zaváhala obrana domácích, včetně brankáře, a míč zapadl do branky. Dvougólový náskok si vzali domácí zpět ve 33. minutě, kdy po přiklepnutí Rimského povedenou střelou pod břevno skóroval Čermák. Další slabší chvilka domácích přišla ve 36. minutě, kdy po zahrávaném trestnému kopu ze strany míč doplachtil až do domácí branky.

Druhý poločas se odehrával ve stejné režii jako poločas první. Obě mužstva se překonávala v zahazování šancí. V 58. minutě se z 25 metrů trefil přesně k tyči Sitarčík a zdálo se, že domácí dohrají zápas v pohodě. Nakonec to byly nervy až do konce zápasu, když se podařilo hostujícím v 90. minutě snížit na rozdíl jedné branky z pokutového kopu nařízeného za úmyslné hraní rukou Votočkem (následovala červená karta).

Konec zápasu, který skončil stejným výsledkem jako utkání v Libštátě, tzn. se šťastným konce pro Plavy.

Sestava: Škaloud – J. Černý, Jelínek, Plný, Votoček – Rimský (78. M. Černý), L. Lejsek, Sitarčík, Jón - Čermák (59. M. Lejsek), Kohoutek

Utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích Kvítek, Šůma a Juris.

Plavy „B“ udolaly hattrickem Jandury Hodkovice „B“ 4:1 (poločas 1:0)

Za nedělního hezkého, ale chladného počasí se zpočátku nehrál příliš líbivý fotbal a bylo velmi málo situací, které by zahřály hrstku věrných diváků. První příznivý moment přišel až ve 33. minutě, kdy se po zahraném rohu hlavou nemýlil Jandura.

Začátek druhého poločasu se odehrával více ve středu hřiště. Nemilé oživení hry pro domácí přinesla 59. minuta, kdy po vhozeném autu a úspěšné kombinaci vyrovnal Kovár. Vedení si domácí vzali na svou stranu v 65. minutě, kdy se ujala střela z 20 metrů Tomíčka. Zbytek zápasu patřil střelci Jandurovi, který v 85. a 87. minutě završil hattrick. Nejprve efektně hlavou a podruhé střelou z úhlu.

Sestava domácích: Nežádal – Wild, Meisl, Tomíček, Fojtík (46. Šimčík) – M. Černý, Szatmari (46. Lubas), Kouřil, Svačina – Čermák (26. Jandura), Červinka

Zápas s přehledem řídila trojice rozhodčích Kořínek, Nesvadba, Sukhan