Fotbalový víkend 27. - 28.9.

29.08.2016 07:55

Plavy „A“ – Jablonec nad Jizerou  2 : 2  ( poločas 1: 0) . neděle 28.08.2016. v 17,00 hodin

Na plavské hřiště zavítalo mužstvo z Jablonce nad Jizerou, které se se do I.B. třídy vrátilo po několika letech, kdy několik sezón pobývalo v divizi. Již od prvních minut bylo znát, že do Plavů přijelo kvalitní mužstvo a domácí to nebudou mít vůbec jednoduché.

Ale domácím se dařilo hrozit zejména z rychlých protiútoků, kdy zejména osa Lupa – Sitarčík – Kohoutek nedala hostující obraně spát. První šanci spálil Sitarčík, kdy se objevil v tváři tvář hostujícímu brankáři, ale trestuhodně kopnul míč vedle. V 10. minutě další protiútok zastavili hosté už jen za cenu faulu na Lupu a Kohoutek se z pokutového kopu nemýlil. Od této chvíle se z hostující lavičky valila na rozhodčí lavina urážek, kde kraloval zejména Holman mladší. Ten je opravdu velká ostuda jabloneckého fotbalu, což potvrdilo i několik lidí z hostujícího tábora. Nešťastná situace nastala ve 28. minutě, kdy po vzájemném střetu v souboji o míč a následném pádu na zem musel předčasně opustit hřiště hostující Michal Šír s tržnou ráno v obličeji. Do konce poločasu se snažili hosté stav utkání vyrovnat. Hrozili zejména ze standartních situací kopaných směrem na bránu do prostoru malého vápna.

Druhý poločas začali hosté náporem a výsledkem byl vyrovnávací gól ve 47. minutě, kdy domácí nepokryli hráče po vhazování autu a z následného centru vyrovnal hlavou Zahradník. Celý druhý poločas se odehrával s mírnou převahou hostů a domácí hrozili pouze z protiútoků. Jeden z těchto protiútoků přinesl ovoce, Sitarčík takticky podržel míč a pak nezištně přihrál na vápně Matějovi Lejskovi a ten bez přípravy v 69. minutě umístil míč k pravé tyči. Vedení domácích mohl potvrdit Kohoutek, který o několik minut později v koncovce selhal. Trest přišel záhy, ze zahrávaného trestného kopu ze strany dopravil míč do sítě domácích v 78. minutě Pičman. Domácím již očividně docházeli síly, ale měli ještě dvě velké šance na zvrácení výsledku na svou stranu. Nejprve Lupa vymíchal hostující obránce a jeho levačce chyběly centimetry, aby překonal hostujícího brankáře. Poslední šanci po rohovém kopu promarnil domácí Jelínek.  Nakonec konečný výsledek 2:2 byl asi spravedlivý pro obě strany.

Sestava domácích:  Škaloud – J.Černý, Tomíček, Jelínek, Jón – M.Lejsek, Plný ( 73. M.Černý), Lupa, Šimerda – Sitarčík, Kohoutek ( 75. Rimský)

Sestava hostů – Vízek – P. Vrána, Pičman, T.Ďoubalík, Hájek, Hrbek, J.Ďoubalík, Zahradník, Brož, Šír (30. Holeček), Havlíček (72. Adámek)

Nelehké utkání řídila trojice rozhodčích Šubrt, Vydra, Mařatka a svého úkolu se zhostila dobře.

Rychnov – Plavy „B“  5:2 ( POLOČAS 3:0)

Do Rychnova naše béčko neodjíždělo s velkým ambicemi. Sestavu ovlivnilo i několik absencí na poslední chvíli. Nakonec jsme s jedním z favoritů soutěže inkasovali zejména ze vzduchu, kdy nám domácí celek vstřelil 4 branky hlavou.

Sestava Plavů: Nežádal – Fojtík, Horák, Kouřil, Ďurek ( 60. Jar. Jelínek) – Svačina, Lubas, Machalický, Pekař ( 18. J.Čermák) – L.Černý, Červinka.

Branky Plavů:  J.Čermák 2

Plavy „A“ – Jablonec nad Jizerou  2 : 2  ( poločas 1: 0) . neděle 28.08.2016. v 17,00 hodin

Druhý poločas začali hosté náporem a výsledkem byl vyrovnávací gól ve 47. minutě, kdy domácí nepokryli hráče po vhazování autu a z následného centru vyrovnal hlavou Zahradník. Celý druhý poločas se odehrával s mírnou převahou hostů a domácí hrozili pouze z protiútoků. Jeden z těchto protiútoků přinesl ovoce, Sitarčík takticky podržel míč a pak nezištně přihrál na vápně Matějovi Lejskovi a ten bez přípravy v 69. minutě umístil míč k pravé tyči. Vedení domácích mohl potvrdit Kohoutek, který o několik minut později v koncovce selhal. Trest přišel záhy, ze zahrávaného trestného kopu ze strany dopravil míč do sítě domácích v 78. minutě Pičman. Domácím již očividně docházeli síly, ale měli ještě dvě velké šance na zvrácení výsledku na svou stranu. Nejprve Lupa vymíchal hostující obránce a jeho levačce chyběly centimetry, aby překonal hostujícího brankáře. Poslední šanci po rohovém kopu promarnil domácí Jelínek.  Nakonec konečný výsledek 2:2 byl asi spravedlivý pro obě strany.

Sestava domácích:  Škaloud – J.Černý, Tomíček, Jelínek, Jón – M.Lejsek, Plný ( 73. M.Černý), Lupa, Šimerda – Sitarčík, Kohoutek ( 75. Rimský)

Rychnov – Plavy „B“  5:2 ( POLOČAS 3:0)

Branky Plavů:  J.Čermák 2jdtud