TJ Sokol Plavy "B" : TJ Lučany nad Nisou 8:1 (4:1)

26.04.2023 08:43

23. 4. 2023 16:00
Okresní přebor II.třda
Plavy , 50 diváků
Rozhodčí: Vasko Ivan - Kafka František, Lebeda Karel.

Tělovýchovná jednota Sokol Plavy, spolek
Tělovýchovná jednota Lučany nad Nisou, z.s.

STŘELCI: 2. Jandura Oldřich, 39. Rimský Jiří, 42. Jandura Oldřich, 44. Pekelský Ondřej, 54. Šimerda Daniel, 59. Jandura Oldřich (pen.), 65. Balatka David, 82. Mucska Daniel - 37. Svozil Lukáš
1 B Průcha Daniel
2 N Pátra Jakub
3 N Pekelský Ondřej
4 N Černý Michal
5 N Kouřil Jan [K] 60
6 N Šourek Jan
7 N Šimerda Daniel
8 N Balatka David
9 N Rimský Jiří 65
10 N Jandura Oldřich 60
11 N Červinka Jaroslav 35
12 N Soukup David 60
13 N Mucska Daniel 35
14 N Balatka Zdeněk 60
15 N Matoušek Roman 65

V prvním domácím zápasu letošního roku uhrál náš B tým velmi solidní výsledek.
Soupeřem byly Lučany B, kteří se dlouhodobě pohybují na posledních příčkách a tak byli domácí favorité. To už ve druhé minutě potvrdil nestárnoucí Jandura, který se prosadil hlavou po rohu Červinky. Tato branka však paradoxně pomohla hostujícímu týmu, jelikož Plavy naprosto přestaly hrát a přizpůsobily se tempu soupeře. K vidění bylo mnoho nepřesností a chyb, z nichž největší předvedl Průcha, který odkopl míč přímo k Svozilovi. Ten neváhal a vsítil gól téměř z půlky hřiště.
To byl zdvižený prst pro domácí, kteří konečně zlepšili svou hru. To vedlo ke vstřelení celkem 3 branek v úseku 5 minut. Postupně se prosadil Rimský, Jandura a Pekelský jun. Do kabin se tak šlo za stavu 4:1.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Plavům se podařilo vstřelit ještě další 4 góly. Postupně se prosadili Šimerda – stříleným velmi prudkým centrem, který si dorazil do brány hostující obránce, dále z penalty Jandura, který opět divákům připomněl, proč je mu přezdíváno Fantom z Plavů. Balatka po sólu z vlastní poloviny a konečně Mucska, kterému gratulujeme k prvnímu gólu.
Dnes je třeba pochválit celý tým, jak zkušené stálé hráče, tak hráče širšího kádru, kteří nás přišli pro početnou marodku doplnit. Zejména pak děkujeme přispěvatelům do klubové pokladny. Konkrétně Mucskovi a Oldovi, který si bude muset vybrat stavební spoření, aby měl na konci roku na zaplacení pokut.
Příští zápas B týmu se odehraje na hřišti Malé Skály s týmem Kokonína v sobotu od 15:30!