ŽK: 4:2 ČK 1:1 ( 90min. Bergemann : Votoček )

Sestava: Škaloud
Černý J. Večerník Votoček Jón
Rimský (86. Gallyas) Lejsek Lupa Balatka (78. Svačina)
Černý L.(73. Trmal) Toman

První mistrovské utkání sehrály Plavy v sobotu Jilemnici. Domácí nováček nastoupil v hodně mladé sestavě doplněné o zkušené Tonara a Horáčka. Plavy v základu s 3 novými Večerníkem, Lukášem Černým a mladým Balatkou řešily už z kraje sezony některé absence ( Kohoutek, Plný, Nežádal ). Samotný zápas na obrovském (hlavně na šířku) hřišti začal opatrně z obou stran a hra byla neurovnaná a bez větších šancí. Postupem času měly více ze hry Plavy a to se projevovalo přibývajícími standardkami a náznaky šancí ze hry. Rohy a trestné kopy ale zahrávali hosté bídně a nic z nich nebylo. Ze hry to bylo pár náznaků, ale vyloženou šanci měl jen hlavičkující Rímský. Jilemnice hrála na brejky a jeden takový po centru z pravé strany proměnil Metelka. Plavy byly otřeseny a do poločasu hra už nic vážného nepřinesla.

Druhý poločas hosté trochu změnili styl hry a pokoušeli se o rozehrávku od brankaře do šířky a kombinací přehrát domácí ve středu pole až k zakončení. Ti hráli s nadšením a s vědomím vedení ze zajištěné obrany a pozorným Černým v brance. Nutno podotknout, že nadšení domácích bylo někdy za hranou zdravé agresivity, ale rozhodčí mimo 4 ŽK další následky neuděloval. Plavy se snažily, ale dlouho to nevedlo k žádné větší šanci a podobně jako v prvním poločase nebyly nebezpečné v prostorech odkud padají branky tedy ve velkém pokutovém území. Náznaky šancí měli Lupa, Toman, Černý, Rimský…. Přibývalo také sporných penaltových momentů, ale rozhodčí si žádný z cca 5 zákroků nevybral a narůstala nervozita z obou stran. Vyrovnání přišlo z poslední možné standardky z pravé strany, kdy po skrumáži a zmatcích odražený míč po dorážce Tomana skončil za zády Černého. Potom neudržel nervy Votoček kolenem zasáhl sedícího obránce do zad a viděl ČK. Následnou melu odnesl ještě ČK domácí Bergemann a byl konec zápasu.

Další program : sobota 26.8. 17:00 Plavy A – Bělá neděle 27.8. 16:00 Plavy B – Lučany B tréninky út a čt 18:00